Začínáme se Syrrisem

Tato stránka je určena těm, kteří nejsou obeznámeni se světem chemie. Nejste-li chemik, prosím přečtěte si následující informace.

Syrris navrhuje, vyrábí a prodává vysoce kvalitní, snadno použitelné, automatizované produkty pro chemiky a laboratoře. Na celém světě máme stovky zákazníků, včetně 20 předních farmaceutických společností (Pfizer, GlaxoSmithKline, Roche, atd.) a řady významných vědeckých institucí.

Naši zákazníci mají společné to, že tráví většinu svého času optimalizací chemických reakcí, tzn. smícháváním chemických látek a sledováním procesu. Ze syntetizovaných chemických látek může vzniknout prakticky cokoliv např. nové léky, maziva, mýdla, pesticidy, bio nafta, nanočástice, barvy, atd.

Sortiment firmy Syrris

Produkty firmy Syrris jsou klasické chemické reaktory pro velmi malé objemy (reakce v mikrolitech) i velmi velké objemy (až 250 litrů). Naše výrobky jsou jedinečné tím, že nabízí bezkonkurenční technické řešení a kvalitu, mají nejjednodušší použití, a zároveň se jedná o nejvšestrannější produkty dostupné na celém světě.

Sídlo firmy se nachází v Ryostonu UK (poblíž Cambrige), kde navrhujeme a vyvíjíme naše produkty. Je zde také výrobní, testovací a distribuční centrum. Máme pobočky v USA, Japonsku, Indii a Brazílii, které zajišťují prodej, marketing a poskytují zákaznickou technickou podporu. Kromě vlastních zaměstnanců má Syrris přes 30 distributorů po celém světě.

Vsádkové reaktorové systémy

Typický chemicky proces lze popsat jako smíchávání chemikálií ve skleněných reaktorech opatřených míchadlem s možností ohřevu / chlazení. Toto je známé pod pojmem vsádková chemie. Syrris dodává vysoce propracované vsádkové reaktory, které mohou být zcela automatizovány, tzn. mohou být řízeny pomocí PC softwaru ve kterém lze nastavovat reakční teploty, reakční časy, rychlosti míchání a další parametry. Reaktory jsou extrémně chemicky odolné a jsou navrženy tak, aby byly funkční i v případě, že dojte k úniku chemikálií. Náš hlavní produkt z oblasti vsádkových reaktorů se nazývá Atlas a je navržen tak, aby ho bylo možné, po srovnání s podobnými produkty, označit za nejjednodušeji ovladatelný na celém světě. K sestavení nepotřebujete žádné nářadí - vše se sestaví ručně. Jednotlivé komponenty zaklapnou do sebe, zařízení ( čidla a další ) jsou automaticky detekována a data jsou automaticky zaznamenávána. Více informací naleznete na naší produktové stránce Atlas a sledováním videa Atlas přehled.

Průtočná chemie

Syrris také vyvíjí a dodává produkty, které využívají moderní a lépe ovladatelný způsob míchání chemikálií známý jako průtočná chemie. V průtočné chemii se nepřetržitě slévají chemikálie (rozpuštěné v kapalném rozpouštědle) v "T-křižovatce" nebo "křižovatce" známé jako mikroreaktor. Výkon (účinnost a čistota) chemické reakce velmi závisí na reakčních podmínkách.

Naše reaktorové systémy z oblasti průtočné chemie umožňují rychlé změny parametrů (reakční teploty, reakčního času a množství použitých chemikálií) a analýzu změn, které jsou tím způsobeny. Takto je možné velmi rychle optimalizovat chemické reakce.

 

Pokud máte zájem o další informace kontaktujte nás.